For Kidi

Czy warto kupić pieluchy bambusowe?

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w rodzicielstwie, ma problem związany z absolutnymi podstawami, czyli doborem pieluszek. Jak się bowiem okazuje, muszą one być wybierane nie tylko pod kątem rozmiaru, lecz przede wszystkim materiału, z którego są wykonane. Często podczas szukania odpowiedniego modelu polecane są w sklepie pieluchy bambusowe. Czym się one charakteryzują i czy faktycznie warto po nie sięgnąć?

Czym są takie pieluchy?

Podstawowym pytaniem, które trzeba sobie zadać podczas rozważania zakupu bambusowych pieluch, jest to, czym one tak naprawdę są? Czym jest ten materiał i jakie ma konkretnie właściwości?
Wiskoza bambusowa, z której wykonywane są takie pieluchy bambusowe (https://mrbobas.pl/pieluchy-bambusowe), to w pełni naturalny surowiec, który podczas swojego powstawania nie ma kontaktu z żadnymi sztucznego pochodzenia półproduktami. Powoduje to, że takie pieluszki są po pierwsze w pełni ekologiczne i biodegradowalne więc nie mają żadnego negatywnego wpływu na środowisko. Co więcej, są one dość miłe w dotyku, wytrzymałe, a także stanowią idealne zabezpieczenie dla skóry dziecka.

Czym się charakteryzują tego typu pieluchy?

Jak zatem widać, wiskoza bambusowa to naprawdę świetny materiał, który może bardzo dobrze sprawdzić się w roli pieluszki dla malucha. Jak to jednak wygląda w szczegółach? Czym takie pieluszki się charakteryzują?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takich pieluch jest fakt, że są one w pełni uniwersalne. Oznacza to, że nie trzeba zastanawiać się nad tym, czy dziecku nieco już starszemu będzie w nich odpowiednio wygodnie i czy nie ulegną one uszkodzeniu. Są to bowiem pieluchy charakteryzujące się naprawdę niezwykłą wytrzymałością, która połączona jest z dużą wygodą dla dziecka. Materiał jest mocny, lecz jednocześnie bardzo miły w dotyku. Dodatkowo na uwadze trzeba mieć także to, że tego typu pieluszki rewelacyjnie przystosowują się do panującej temperatury. Jeśli założy się je maluchowi w zimie, to spowodują, że będzie mu nieco cieplej. Jeśli jednak używać się ich będzie w lecie, to nie będą one przegrzewały skóry malca, ponieważ zapewnią one doskonały dopływ świeżego powietrza.

Jak wybierać pieluchy?

Jak zatem widać, pieluch bambusowe są z pewnością wartym wybrania produktem. Trzeba się jednak teraz zastanowić nad tym, jak się je powinno wybierać. Na co zwracać w pierwszej kolejności uwagę?
Najważniejszą sprawą jest w tym wypadku oczywiście to, jaki się kupi rozmiar takiej pieluszki. Musi ona być dobrze dopasowana do dziecka, aby malcowi nie było w niej ani zbyt ciasno, ani za luźno. Oprócz tego dobrze jest zwrócić uwagę na gramaturę materiału, tak aby osiągnąć kompromis pomiędzy wygodą a trwałością danej pieluszki.