For Kidi

Czym charakteryzują się porządne plecaki szkolne?

Dobry plecak szkolny wbrew pozorom powinien pomieścić nie tylko wszystkie książki i zeszyty. Profesjonalne plecaki szkolne powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby nie obciążać za bardzo kręgosłupa dziecka i co najważniejsze, aby nie przyczyniały się do powstawania mniej lub bardziej niebezpiecznych wad postawy.

Idealny szkolny plecak – co powinien posiadać?

Porządne plecaki szkolne koniecznie muszą posiadać specjalnie wyprofilowany i dodatkowo usztywniony tył. W przypadku małych dzieci, kluczem do sukcesu jest to, aby plecy były odpowiednio usztywnione. Unikać należy workowanych plecaków, które nie posiadają usztywnionych pleców. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie dzięki usztywnieniom ciężar idealnie rozkłada się na kręgosłupie.

Solidne szelki

Dobry plecak powinien posiadać również dość szerokie i miękkie szelki. Z wiadomych przyczyn warto postawić na modele w których to długość szelek można dowolnie regulować. Cienkie i dość sztywne szelki niestety mocno wbijają się w ramiona i powodują nieprzyjemne otarcia. Warto idealnie dopasować długość szelek do wzrostu swojego dziecka.

Odpowiednia ilość przegródek i dodatkowych kieszonek

Plecaki szkolne muszą posiadać również odpowiednią ilość przegródek i kieszonek, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie uporządkować zawartość swojego plecaka. Warto postawić na plecaki, w których to można cały ciężar rozmieścić równomiernie.