For Kidi

Czym charakteryzuje się oryginalny papier kredowy?

Kredowy papier zdobywa z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Jest to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych papierów ozdobnych, który ma szerokie zastosowanie.

Gdzie wykorzystywany jest kredowy papier?

Papier kredowy (https://zabawkiiszkola.pl/papier-kredowy) może pochwalić się bardzo szerokim zastosowaniem, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Jest to idealny papier do ulotek, wizytówek, katalogów, plakatów i profesjonalnych teczek ofertowych. Papier kredowy od wielu lat wykorzystywany jest do wielu innych typowych produktów poligraficznych. Dla wielu firm jest to zdecydowanie najpopularniejszy surowiec w poligrafii, dlatego też warto jak najszybciej się z nim zapoznać. Kredowy papier idealnie sprawdzi się zarówno w druku cyfrowym, jak i również w niezawodnym druku offsetowym.

Druk cyfrowy czy druk offsetowy?

Dla wielu osób bardzo trudnym zadaniem może okazać się wybranie odpowiedniej technologii wydruku. Druk cyfrowy najczęściej wykorzystywany jest przy dość małej ilości kopii, dlatego też bardzo często nazywany jest on drukiem niskonakładowym. Jeżeli w grę wchodzi zdecydowanie większa ilość kopii danego projektu, to najlepiej postawić na druk offsetowy, który jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem.

Powlekany papier kredowy – co warto wiedzieć?

Powlekany papier kredowy charakteryzuje się bardzo gładką strukturą, dlatego też niestety dość trudno jest na nim pisać ręcznie. Trudności w pisaniu polegają oczywiście na bardzo niskim poziomie wchłaniania tuszu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że popularny papier kredowy, to nic innego jak zwykły papier drzewny, który powlekany jest specjalną warstwą kleju i pigmentu naturalnego. Dla wielu osób największym atutem papieru kredowego jest nieskazitelna biel, dzięki czemu wydrukowane kolory prezentują się bardzo intensywnie. Nie można zapominać także, że popularna „kreda” jest nieprzezroczysta, dlatego też bez problemu, można postawić na wydruki dwustronne. W trakcie nadruku farba nie jest od razu wchłaniana przez poszczególne włókna papieru, dlatego też trzeba odczekać nieco czasu na osuszenie zaraz po wydrukowaniu.