For Kidi
Smoczki ortodontyczne

Jak działają antykolkowe butelki jednorazowe dla niemowląt?

Kolka jak powszechnie wiadomo jest bardzo uciążliwą przypadłością, która niestety daje nieprzyjemne objawy u niemowląt. W ostatnim czasie coraz więcej rodziców stawia na butelki jednorazowe antykolkowe, dzięki którym można rozwiązać ten i wiele innych problemów. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych butelkach do karmienia dzieci, które charakteryzują się odpowiednio ukształtowanym smoczkiem i unikalnym systemem wentylacyjnym.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać najlepsze butelki jednorazowe dla niemowlaka najlepiej skonsultować wybór z pediatrą. Wspomniane powyżej butelki antykolkowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby wraz z pokarmem przełykanym przez niemowlaków do brzuszka nie przedostawało się powietrze. Bardzo wiele butelek tego typu ma w smoczku wydzieloną komorę, w której zbiera się pokarm, a powietrze jest automatycznie wypychane, dzięki czemu nie miesza się z jedzeniem. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie skuteczne rozwiązanie. Producenci coraz częściej korzystają również ze specjalnych systemów odpowietrzania, dzięki którym można wyrównać ciśnienie w butelce. Szeroką ofertę butelek do karmienia oraz innych akcesoriów przydatnych dla świeżo upieczonych mam można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Cenne wskazówki przy wyborze butelki do karmienia dziecka?

Przy karmieniu piersią warto zadbać również o to, aby butelka jednorazowa posiadała smoczek o anatomicznym kształcie, jak najbardziej zbliżonym do kobiecych brodawek sutkowych. Warto wspomnieć również o tym, że najmłodsze dzieci będą prawidłowo ssać pokarm wtedy, gdy naprzemiennie karmione będą piersią i butelką.

Szklane butelki jednorazowe

Praktyczna butelka z uchwytem

Dla starszych niemowlaków najlepszym wyborem są butelki jednorazowe z uchwytem, które znacząco ułatwiają karmienie. Ważną rolę odgrywa nie tylko ergonomiczny kształt uchwytów, ale również niska waga samej butelki. Jeżeli dziecko stabilnie siedzi, to warto rozważyć zakup butelek z uchwytami po bokach. Przydać mogą się także specjalne ustniki niekapki, które znacząco ułatwiają picie.