For Kidi
smoczek dla wcześniaka

Jak pomóc wcześniakowi?

Wybór smoczka dla dziecka nigdy nie był łatwym zadaniem. Wybór smoczka dla wcześniaka jest jeszcze trudniejszy. O czym należy pamiętać, wybierając smoczek dla dziecka, które ma specyficzne wymagania?

Jak kupić smoczek dla wcześniaka?

Narodziny wcześniaka to duże przeżycie dla rodziców, którzy często czują się zagubieni i nie wiedzą, jak sobie poradzić z wieloma problemami. Jednym z pytań, które często dręczy młodych rodziców, jest wybór smoczka.

Smoczek dla wcześniaka link musi spełniać specyficzne wymagania. Przede wszystkim musi być dostosowany do rozmiarów dziecka. Często smoczki o rozmiarze 0 są zbyt duże dla wcześniaków. W takiej sytuacji należy zdecydować się na smoczek o rozmiarze ujemnym.

Trzeba wiedzieć, że smoczka nie można kupować za dużego. Prawidłowe dobranie rozmiaru smoczka jest kluczowe. Myślenie, że dziecko za chwilę dorośnie, jest błędne. Tylko prawidłowy rozmiar smoczka będzie bezpieczny dla dziecka. Wybierając smoczek dla dziecka, należy również pamiętać, że musi on być przystosowany do współpracy z aparaturą medyczną. Smoczek dla wcześniaka ma specjalne wycięcia, które ułatwiają podanie sondy pokarmowej czy zaaplikowanie leków.

smoczek dla wcześniaka

Dobry nastrój dziecka

Wcześniaki, które pierwsze swoje dni spędzają w szpitalu, często w inkubatorze, potrzebują smoczka, który da im poczucie bezpieczeństwa. Odruch ssania jest instynktowny, pozwala dziecku się odprężyć i zrelaksować.

Trzeba również pamiętać, że dziecko, które nauczy się jeść z butelki lub piersi matki, szybciej będzie przybierało na wadze, co przyspieszy opuszczenie szpitala. Jest to bardzo ważne dla malucha, który pod czułą opieką rodziców będzie mógł się swobodnie rozwijać.

Pierwsze dni wcześniaka nie są łatwe ani dla dziecka, ani dla rodziców. Smoczek dla wcześniaka pozwoli maluchowi się uspokoić oraz pobudzi odruch ssania.