For Kidi
kołderka dla niemowlaka

Kołderka dla niemowlaka – konieczny element wyprawki

Wyprawka dla niemowlaka powinna zostać zakupiona przed narodzinami dziecka. Dzięki temu rodzice nie będą się martwić tym, czy czegoś im brakuje dla ich pociechy. W takim komplecie rzeczy dla nowo narodzonego dziecka, powinna znaleźć się kołderka, która powinna zostać dopasowana zgodnie z wymaganiami najmłodszego członka rodziny.

W trosce o bezpieczeństwo dziecka

Ciężko powiedzieć, że dziecko, które dopiero co pojawiło się na tym świecie, może mieć wymagania. Chodzi tu po prostu o bezpieczeństwo malucha. Mała kołderka dla niemowlaka powinna być produktem atestowanym. Warto sprawdzić, czy poszczególne produkty do łóżka małego dziecka, posiadają certyfikat Oeko-Tex. Jest to znak, że w obecności takiej kołderki, poduszki, czy też innych rzeczy, dziecku nie stanie się krzywda.

Antyalergiczna kołderka dla niemowlaka

kołderka dla niemowlaka

Wymiary kołderki oraz innych elementów pościeli są bardzo ważne. Tylko, że innym, równie ważnym elementem jest to, aby były to produkty antyalergiczne. Polecane są te, które posiadają wypełnienie syntetyczne. W szczególności są one polecane dzieciom, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa, jak również dla tych, posiadających problemy dermatologiczne.

Mała kołdra dla niemowląt może być również wykonana z bambusa. Jedna z nowości, jakie można znaleźć na rynku, która już teraz cieszy się wielką popularnością wśród rodziców. Dosłownie wszystkich. Kołdry z wypełnieniem bambusowym, polecane są jako produkty całoroczne. W lecie pozwolą na przepuszczanie powietrza, dzięki czemu ciało nie będzie się pocić. W okresie zimowym będą dawać przyjemne ciepło. Rodzice będą mieli pewność, że żaden maluch nie zmarznie.

Jaki rozmiar powinna mieć kołderka dla niemowlaka? Taki najbardziej polecany wymiar, to 60×100 cm lub 60x120c,m, który na pewno wystarczy na długi czas.