For Kidi
przybory kreślarskie

Najpopularniejsze przyrządy kreślarskie

Mimo że profesjonalne projekty tworzy się obecnie na ekranie komputera przy pomocy specjalnego oprogramowania takiego jak AutoCAD, to nadal wiele osób odręcznie kreśli precyzyjne szkice. Uczniowie, studenci, graficy i architekci nadal korzystają więc z przyrządów kreślarskich. 

Do najpopularniejszych przyrządów należą linijki, ekierki, kątomierze i cyrkle. Konieczne są też ołówki, temperówki, rapidografy czy bardziej współczesne cienkopisy. Kreślarz musi też dysponować odpowiednią deską lub inaczej pulpitem kreślarskim.  Cały ten sprzęt przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Przybory kreślarskie dla uczniów

Uczniowie podczas lekcji matematyki muszą być wyposażeni w pomoce szkolne. To linijki, ekierki, kątomierze czy fantazyjne krzywiki do rysowania elips, hiperbol i parabol, nie mówiąc już o cyrklach. Bez tych przyrządów nie ma mowy o zrozumieniu geometrii. 

Młodsze dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju wzorniki i szablony. Na przykład kółkowniki, dzięki którym mogą narysować równe i kształtne okręgi. . 

Przybory kreślarskie dla grafików 

Deska kreślarska to podstawa dla grafika czy designera tworzącego rysunki w realu. Poza tym bardzo ważne są wszelkiego rodzaju pisaki i rapidografy pozwalające uzyskać piękną płynną linię. Osoby zajmujące się sztuką pięknego pisania, zamiast męczyć się ze stalówką i kapiącym tuszem używają specjalnych pisaków do kaligrafii. Z końcówką w kształcie klasycznej stalówki. 

Cienkopisy

Cienkopisy są łatwe i precyzyjne w użyciu. Zastąpiły prawie całkowicie dotychczas używane rapidografy. Specjalna końcówka utrzymuje stałą szerokość linii kreślenia wymaganą dla projektów architektonicznych czy konstruktorskich. Tusz jest bardzo trwały. Cienkopisy używane są przez twórców komiksów, geodetów i kartografów. Te i inne przybory kreślarskie kupisz w sklepie BiurFan.