For Kidi
Smoczki ortodontyczne

Smoczki ortodontyczne – skuteczny sposób na zdrowy zgryz

Stosowanie smoczka budzi niemałe kontrowersje – zwolennicy tego rozwiązania wychwalają jego uspokajające właściwości, podczas gdy przeciwnicy podawania smoczka zwracają uwagę na jego negatywny wpływ na prawidłowy rozwój aparatu mowy.

Kiedy warto zdecydować się na smoczek?

Smoczek to rozwiązanie, które pomaga zaspokoić naturalną i niezwykle silną potrzebę ssania, pomagając maluchowi w rozładowaniu napięcia i stresu. Podawanie smoczka ułatwia relaks i przyda się na przykład w okresie ząbkowania – odruch ssania może mieć pozytywny wpływ na zminimalizowanie dyskomfortu związanego z wyrzynaniem się ząbków malucha.

Smoczek w wielu przypadkach może mieć także działanie terapeutyczne – niekiedy podaje się go dzieciom z silnym napięciem mięśniowym. Ssanie smoczka stanowi w tym wypadku jeden z elementów terapii, umożliwiając dziecku rozluźnienie mięśni twarzy, żuchwy oraz jamy ustnej, a tym samym skuteczne zredukowanie napięcia.

Smoczek bardzo często podaje się także dzieciom ssącym kciuk. Nawyk ssania kciuka może powodować poważne wady zgryzu i ma zdecydowanie gorszy wpływ na prawidłowy rozwój aparatu mowy dziecka, niż ssanie smoczka.

Smoczki ortodontyczne – sprawdzony sposób na walkę z wadami zgryzu

Smoczki ortodontyczne (https://milklab.pl/28-smoczki-ortodontyczne) to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Specjalna budowa smoczka, charakteryzująca się zaokrągloną główką i spłaszczonymi bokami, pomaga w prawidłowym ukształtowaniu aparatu mowy, zapobiegając tym samym powstawaniu poważnych wad zgryzu.

Smoczki ortodontyczne

Smoczki ortodontyczne są polecane przez lekarzy dentystów i ortodontów, a najlepsze z nich posiadają wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa oraz pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Smoczek ortodontyczny pomaga zaspokoić potrzebę odruchu ssania malucha, mając przy tym pozytywny wpływ na kształtowanie odpowiednich nawyków oraz prawidłowy rozwój aparatu mowy.