For Kidi
Smoczki ortodontyczne

Szklane butelki dla niemowląt – optymalny wybór

Można powiedzieć, że szklana butelka dla niemowlaka to klasyk wśród przedmiotów, z którymi styka się mały człowiek od swoich pierwszych dni. Butelka ze szkła ma znacznie dłuższą historię, niż butelki z tworzyw sztucznych. W związku z tym wiele pokoleń miało do czynienia z takimi butelkami.

Pierwsza butelka dla malucha

Po narodzinach, mały człowiek potrzebuje snu i jedzenia. Najlepiej jest, gdy mama, może karmić swoją pociechę piersią. Niestety, nie zawsze jest to łatwe i możliwe. Wtedy mleko musimy podawać w inny sposób niż naturalny. Najlepszym sposobem, sprawdzonym przez lata, jest karmienie maluszka za pomocą szklanej butelki. W pierwszym okresie życia noworodkowi wystarczy butelka o pojemności 120 ml. W razie potrzeby, mleko zebrane za pomocą laktatora, można bezpiecznie przechowywać w lodówce w takiej butelce. Przy problemach z laktacją, butelka będzie pod ręką, by podać mieszankę mleczną. Gdy potrzeby dziecka wzrosną, po około 4 miesiącach życia, możemy przejść na butelkę większą 240ml, a mniejszą do podawania wody czy herbatek. 

Dlaczego butelka ze szkła?

Szkło, z którego produkowane są butelki dla niemowląt, jest bezpieczne dla zdrowia. Nie reaguje w żaden sposób z mlekiem, czy innymi produktami spożywczymi. Jest odporne na rysy i zadrapania. Nie przyjmuje zapachów. Szukajmy butelek wykonanych ze szkła boro-krzemianowego, które doskonale znosi nagłe zmiany temperatury (np. wyjęcie z lodówki i zalanie wrzątkiem). Szkło jest bardzo łatwe do utrzymania higieny. Samo w sobie nie stanowi pożywki, dla bakterii i drobnoustrojów. Szklane butelki dla niemowląt z uwagi na ich wysoką plastyczność mogą mieć wymyślne kształty. Jednak dla naszej pociechy, to sprawa zupełnie nieistotna. Klasyczne kształty są najlepsze z uwagi na łatwość mycia i pewności, że w zakamarkach nie pozostały resztki, które mogą stać się pożywką dla bakterii. 

szklane butelki dla niemowląt

Można powiedzieć, że szklane butelki dla niemowląt (https://milklab.pl/18-butelki-szklane-dla-niemowlat) są pomostem pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Nowe technologie produkcji, wspaniałe wzornictwo, bezpieczeństwo użytkowania z jednej strony i wspomnienia, które łączą się z dzieciństwem, które powinno być najlepszym okresem naszego życia.