For Kidi
przybory szkolne

Wybieramy przybory szkolne dla dzieci I-III

Rok szkolny właśnie się skończył, ale okres wakacji jest bardzo krótki a zaraz po nich uczniowie muszą się stawić z pełnym wyposażeniem w szkolnych ławkach. Taka wyprawka to dla rodziców zwykle niemały wydatek, warto więc zacząć kompletować ja już od początku wakacji. Podpowiadamy jakie przybory szkolne warto zakupić dla dzieci z klas I-III.

Piórnik i odpowiednie wyposażenie

Piórnik to ważny element wyposażenia, dla dziecka zwykle bardzo ważne jest by był kolorowy, a najlepiej ozdobiony rysunkiem np.ulubionej bajki. Dla rodziców ważne zaś jest by pomieścił wszystkie niezbędne przybory szkolne i był łatwy do wyczyszczenia. Można zdecydować się na wersję z wyposażeniem, dzięki czemu nie będzie trzeba go już kompletować. W przeciwnym wypadku trzeba pamiętać by w piórniki znalazły się przynajmniej ołówek, długopis lub pióro, gumka do mazania i temperówka. Doborze będzie jeśli w piórniku znajdzie się też kilka kolorowych piasków lub kredek, nożyczki oraz klej, najlepiej w sztyfcie.

Zeszyty

Dzieci w klasach I-III nie potrzebują jeszcze zbyt wielu zeszytów, zwykle wystarczą po 2-3 zeszyty w kratkę. Do pierwszej klasy w zupełności wystarczą te 16-kartkowe, do trzeciej warto już kupić takie 32-kartkowe.

Artykuły plastyczne

Zwłaszcza w pierwszych klasach podstawówki uczniowie potrzebują dużej ilości różnego rodzaju artykułów plastycznych. Niezbędne będą kredki, farby i pędzle oraz bloki techniczny i rysunkowy. Oprócz tego dzieci z całą pewnością będą potrzebować zeszytów papieru kolorowego oraz plasteliny.