For Kidi

Zalety klocków typu wafle

Domy, zamki, autostrady, wieże, zagrody – możliwości nie ma końca, jeśli chodzi o zabawę z klockami. Dzieci uwielbiają poświęcać swój czas na tę formę aktywności. Warto zapewnić maluchowi bezpieczną zabawę, kupując odpowiednie do jego wieku zestawy.

Pierwsze klocki malucha – jakie wybrać?

Kiedy dziecko kończy dwa latka zaczyna powoli skupiać się na konkretnych zabawach. We wcześniejszych etapach życia, rzadko co jest w stanie przykuć jego uwagę na dłużej. Dlatego właśnie dwa latka to idealny czas na wprowadzenie dziecka do świata budowania z klocków Wafle duże to typ klocków, które świetnie zdadzą egzamin na początku przygody z tego rodzaju zabawą. Z pewnością nie należy na początku inwestować w zestawy, składające się z małych elementów. Na tym etapie dzieci nadal miewają szalone pomysły smakowania zabawek, dlatego warto zadbać o to, by dziecko nie było w stanie połknąć czy odgryźć klocka.

Zalety klocków typu wafle

Klocki wafle duże są kolorowe, lekkie i dość miękkie. To wszystko sprawia, że są nie tylko atrakcyjne wizualnie dla dziecka, ale również wyjątkowo bezpieczne. Spokojnie można maleństwo zostawić na macie z zestawem takich zabawek. Zabawa klockami daje maluchom wiele frajdy. Mogą one godzinami układać przeróżne kombinacje, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię. Wcale nie tak łatwo jest ułożyć budowlę z klocków wafli dużych (tu). Należy nieco się do tego przyłożyć i odpowiednio przyczepić do siebie poszczególne elementy, aby wieża czy zamek się nie rozpadły. Taka praktyka świetnie ćwiczy u dziecka cierpliwość oraz precyzję.

Gdzie kupić klocki waflowe?

Obecnie niemal wszystko zakupić można przez Internet. Podobnie jest z klockami waflowymi. Oferuje je wielu sprzedawców, prosperujących w sieci. Klocki wafle duże, a także te o innych wymiarach, można również dostać bez większych problemów stacjonarnie – na przykład w sklepach zabawkowych dla dzieci. Niekiedy są one oferowane również w hipermarketach mających działy dziecięce. W sieci zazwyczaj można dostać je stosunkowo taniej, niż w sklepach tradycyjnych.