For Kidi
Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku – czyli co warto mieć przy sobie na wyjazdach z dzieckiem?

Wakacyjne czy weekendowe wyjazdy z małymi dziećmi, jak wszyscy rodzice wiedzą wiążą się z zabraniem dużo większej ilości rzeczy – śpioszki, sweterki, pampersy i pieluszki, a do tego wszystkiego jeszcze wózek i łóżeczko. Warto zaoszczędzić miejsce w walizkach i samochodzie kupując zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku. Dlaczego warto wybrać na podróż taki zestaw? Czym różnią się butelki jednorazowe od porządnych i drogich butelek, które używamy w domu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zestawu butelek jednorazowych do karmienia? Oto kilka porad i sprawdzonych wskazówek.

Zestaw butelek jednorazowego użytku – czy warto?

Zestawy butelek jednorazowego użytku do karmienia są doskonałym pomysłem na kilkudniowe wycieczki – na przykład weekendowy wypad w góry. Takie butelki są dużo mniejsze i zajmują dużo mniej miejsca w torbie niż tradycyjna butelka do karmienia z grubego szkła czy plastiku. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy sporo miejsca na spakowanie innych potrzebnych rzeczy, ale także nie będziemy musieli martwić się, że uszkodzimy w walizce porządną i drogą butelkę do karmienia, której używamy na co dzień. 

Zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zestawu butelek do karmienia jednorazowego użytku?

W sklepach znaleźć można przeróżne zestawy jednorazowych butelek do karmienia (np. tutaj). Możemy wybierać pomiędzy różnymi wielkościami, rodzajami dziubków oraz jakością materiału. Decydując się na zakup takiego zestawu warto wybrać butelki o odpowiedniej pojemności, która zapewni jedną porcję mleka dla naszego dziecka. Dodatkowo zwrócić uwagę trzeba na dziubek, który nie może być zbyt duży, oraz musi być wykonany z bezpiecznego dla zdrowia materiału.